Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovský zápas 4.kolo: JM Chodov - 1999 Praha 1:7 (0:7)

13. 9. 2014

Dne 13.9. 2014 jsme v rámci 4. kola nastoupili proti mužstvu 1999 Praha, které mělo být, dle postavení v tabulce, na naši úrovni a tudíž se zde naskýtala možnost nápravy ostudy ze Zbraslavi. Bohužel skutečnost byla někde jinde a ostudu se nejen nepodařilo napravit, ale ještě jsme si z ní udělali kabát. Již před zápasem jsme zažili horké chvilky, kdy jeden z hráčů, který byl nominován do základu se nejenže včas nedostavil, ale ještě byl nedosažitelný na mobilu. Nakonec dorazil s tím, že se omlouvá, že na fotbal zapomněl. Nemohl jsem si nevzpomenout na dobu, kdy jsem se nemohl dočkat soboty, aby už byl konečně opět mistrák. Ale jak zní to dnešní zaklínadlo? Je jiná doba…já říkám bohužel. A tak jsme po zkrácené přípravě čekali, jestli se naši borci ze Zbraslavi poučili a jestli na soupeře 1999 vlítnou, aby ukázali, že na Chodově se fotbal nezapomněl hrát. Nebylo tomu tak, ba bylo možná i hůře (a to jsem si myslel, že již nejde). Hned ve 4. minutě vyrobil „minelu“ Michael Volf, obrana už tuto nedokázala napravit a bylo 0:1. Troufám si říct, že z tohoto úderu jsme se za celý zápas již nedokázali vzpamatovat. Nedokázali jsme si přihrát (anebo dokázali, ale soupeři), hráli jsme bez pohybu, ustrašeně a především odevzdaně. V 17. minutě bylo chybě Martina Petružálka 0:2, ve 23. minutě po teči 0:3 a ve 34. minutě po chybě Ondřeje Kantora 0:4. O poločasové přestávce již nemělo cenu ani týmu nic důrazně vysvětlovat. V 55. minutě opět po chybě Martina Petružálka 0:5. Tehdy jsme začali se střídáním, kdy jsme postupně na hřiště vpouštěli naše dorostence, aby získali nějaké zkušenosti. Bohužel, při vší smůle, jeden z nich, Petr Matulík v důležitém momentu podklouzl a bylo 0:6. Pravdou je, že chyba nezačala u něj a zbytek zápasu neodehrál špatně. Dobře se jevil i další z dorostenců, Daniel Tačner, který se v útoku bil bez bázně a hany. V 82. minutě jsme kopali přímý kop Markem Holinkou, brankář soupeře míč neudržel a Jan Černík vstřelil náš čestný úspěch, 1:6. Bohužel v 87. minutě soupeř ještě jednou rozebral naší obranu a navýšil své vedení na konečných 1:7. Pokud si dobře pamatuji, tak za celý zápas jsme měli jen jednu gólovou šanci (Vojtěch Kmoch) a jeden náznak, který střelou (možná nahrávka by byla lepší) řešil Jakub Novák. Jinak? NIČEVÓ… Co říci závěrem? Je to jednoduché. Nejsilnějším svalem v lidském těle je srdce. Ale nesmí ho mít člověk v kalhotách. Nikdo Vám z té šlamastyky nepomůže, než vy sami. Jít pokorně, poctivě, začít každý u sebe. Zápasů zbývá ještě dost.

Hodnocení hráčů (1-10):