Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovský zápas 4.kolo: Újezd nad Lesy „B“ – JM Chodov 0 : 1 (0 : 0)

10. 9. 2011

Dne 10.9. 2011 jsme nastoupili v rámci 4. kola proti mužstvu Újezdu nad Lesy „B“. V případě tohoto soupeře se jedná o velmi nepříjemného protivníka, který zvláště doma, je vždy velmi nebezpečný. K naší smůle jsme navíc k tomuto zápasu jeli v jedenácti lidech s tím, že na lavičku nám obětavě přišli Jan Suchý a Pavel Vůjka, kteří ještě dopoledne hráli zápas za „béčko“ Chodova. Vzhledem k tomu, že na Újezdě je velmi velké hřiště, přistoupili jsme k netradičnímu rozestavení 4-2-3-1 s tím, že v sestavě jsme nakonec měli 4 hráče mladší 20 let, z nichž někteří hráli na svých postech poprvé a někteří za „áčko“ doposud nastupovali pouze sporadicky. Již v úvodu zápasu bylo vidět, že se bude jednat o utkání, ve kterém moc branek nepadne a který rozhodne chyba buď na jedné a nebo na druhé straně. Ze začátku jsme měli malinko více ze hry a již ve 13. minutě přišla naše první gólová šance. Jan Čermák zatáhl míč po pravé straně, vyzpovídal obránce a jeho centr napálil Lukáš Vácha nejprve do břevna a odražený míč dorážel Michal Volf, ale jeho dorážku velmi pěkně vytěsnil soupeřův brankář mimo své tyče. Po té začal zlobit i soupeř a párkrát se mu podařilo naši obranu nepěkně vystrašit. Dlužno říci, že v některých momentech měl soupeř i trošku smůly v zakončení. V každém případě i my nevynechali jedinou možnost k útoku a tak se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale žádnému ze soupeřů se v první půli skórovat nepodařilo. Do druhé půle jsme nastoupili ve stejném složení, když jsme naše mužstvo nabádali především k trpělivosti. Ta se nám vyplatila hned ve 49. minutě, kdy soupeř nedovoleně bránil Lukáše Váchu a rozhodčí nařídil přímý kop. K tomu se postavil Marek Holinka a dá se říci, že nachytal domácí brankáře na hruškách, když jeho střela šla ke straně, kterou měl brankář domácích hlídat, 0:1. Od této chvíle přestala časomíra utíkat. Soupeř vědom si své situace ještě více přitlačil na pilu. Z toho plynuly některé situace, které doslova smrděly vyrovnáním, ale jak jsem se již zmínil, někdy tyto soupeř řešil zbrkle a někdy mu chyběl pověstný kousek štěstí. Na druhou stranu naši hráči nevynechali jedinou možnost k protiútoku, ale přece jen k dokonalejšímu vyřešení nám chyběly síly a někdy i větší klid ve finální fázi. Přesto díky aktivitě naši zálohy (Volf) a především dua Vácha-Čermák, musel být soupeř velmi obezřetný a tak tlak na naši obranu přece jen nebyl až tak veliký. Nejvíce nám zatrnulo v 87. minutě, kdy paradoxně velkou šanci soupeři připravil náš brankář Roman Soukup. Tento držel míč déle, než stanovují pravidla a tak rozhodčí odpískal nepřímý kop na hranici velkého vápna (ještě k tomu na středu). Ale i s touto šancí naložil soupeř prachmizerně a tak jsme se konečně dočkali vytoužené 93. minuty a třech bodů, které obzvláště z Újezdu jsou velmi cenné. Co říci závěrem? Asi by tomuto zápasu slušela remíza. My byli ale o gól ne lepší, ale šťastnější. Na druhou stranu to je odměna za opravdu odmakaný zápas. Nezbývá než smeknout.
Hodnocení hráčů (1-10): jak jsem slíbil, všichni za devět J